|
Husk å sjekke sidene regelmessig - det skjer løpende endringer bl.a. fordi behovet fra Ullevaal Stadion, terminliste og annet endres.
Det er ditt ansvar å bytte med en annen hvis du ikke kan stille på en kamp du er satt opp på. Dersom du bytter vakt må du sende en mail til lyn.langrenn@gmail.com med informasjon om hvem som overtar din vakt.
Pekeren over viser også hvem som er "arrangementsansvarlig".
Vakter i telleapparatene skal ha fylt 17 år. Dersom du ikke har fylt 17 er forutsetningen at en av dine foresatte tar vakten. Vakter i telleapparatene gir tilsvarende færre vakter i salgsbodene.
"Innpisker"/Arrangementsansvarlig
For 2013 skal vi stille med en "arrangementsansvarlig" for telleapparatene pr kamp. Dette er definitivt ikke så omfattende som det kan høres ut som, og innebærer primært å hjelpe Ullevaal Stadions representant med inn- og utsjekk. Denne oppgaven regnes (inntil videre) som to vakter. Oppgaven som arrangementsansvarlig blir normalt tildelt eldre junior, senior og enkelte foresatte. Se pekeren under for en mer detaljert oversikt over oppgaver.
Oppgaver for vakter i telleapparatene
Retningslinjer for tildeling av vakter i telleapparatene
- Vakter i telleapparatene skal være minst 17 år (krav fra Ullevaal stadion). Det er juniorene selv som skal ta vaktene, forutsatt at de er 17 år gamle.
- Første-års junior skal ha 7 vakter i telleapparatene samme sesong som de blir junior. Øvrige juniorer på A-opplegg skal ha like mange vakter i telleapparatene, og ingen vakter i boder. Junior på "B-opplegg", dvs. løpere som ikke har deltatt/deltar mye på trening, Norgescup osv. skal ha 4 vakter i telleapparatene pr år.
- Seniorer som får støtte fra klubben skal ha inntil 6 vakter i telleapparatene.
- Øvrige yngre løpere (til og med 2001) har 4 vakter i telleapparatene.
- Hovedvekt av vaktene søkes lagt til første halvår. Dette fordi det i denne perioden er mindre organisert langrennstrening. For siste-års junior kommer i tillegg at flere av disse flytter ut av Oslo ifm studier etter sommeren.
- "Innpisker" godskrives for 2 vakter. Denne oppgaven tildeles "eldre junior" og foreldre.
- Vakt på konserter teller dobbelt (pga lang varighet).
Kommentarer og forslag kan sendes til lyn.langrenn@gmail.com
Vennlig hilsen
Hans Petter og Maria |